Premium Design Studio

Przegląd stylów

Styl nowoczesny

To wybór dla Ciebie jeśli lubisz prostotę i funkcjonalność. Forma w tym stylu jest oszczędna, nastawiona mocno na pragmatyzm. Jeśli obraz to raczej sztuka współczesna. Epatuje spokój. Minimalizm jeśli chodzi o meble czy sprzęty. Materiały które wypełnią wnętrze to szkło, drewno, metal a nawet beton. Bardzo ważną rolę będzie odgrywało oświetlenie.

Styl skandynawski

Byłeś/łaś w którymś z krajów skandynawskich i porwała Cię tamtejsza prostota połączona z elegancją? Odnajdziesz się w stylu skandynawskim. Skandynawia kojarzy się z otwartością, naturalnością i nowoczesnością. Dlatego w tym stylu stawiamy mocno na naturalne materiały. Kolory raczej delikatne, nadające pomieszczeniom lekko chłodny, ale jednocześnie miły charakter. Ciepłe akcenty? O tak, jak najbardziej.

Styl rustykalny (industrialny)

Swego czasu nieco zapomniany, dzisiaj znów wraca do łask. Nazw jest sporo… loftowy industrialny. Natura w swoim przemysłowym charakterze, ostrość wykończenia wzięta żywcem z dziecięcych baśni i bajek. Drewno, dużo drewna, metal, surowa cegła. Jeśli meble to mocne i duże. Wszystko podlane sosem z gadżetów zakupionych na pchlim targu. Efektem końcowym będzie bardzo pozytywnie rozumiana swojskość, ciepło, wyjątkowy charakter. Do tego stylu trzeba dojrzeć, ale jak już ktoś się nim zafascynuje to na dobre.

Styl prowansalski

Jeśli podpisujesz się pod stwierdzeniem Francja – elegancja, to chyba znaleźliśmy coś dla Ciebie. Klimat południowej Francji przeniesiony wprost do Twojego domu. Liczyć się będą nie tylko jasne kremowe kolory czy proste meble. Tutaj najlepszą pracę zrobią dodatki nawiązujące właśnie do charakteru słonecznych winnic morza śródziemnego… winogrona, lawenda. Nic tylko otwierać wino i rozkoszować się…

Styl eklektyczny

Kolejny styl w którym projektant musi bardzo ostrożnie komponować ze sobą poszczególne elementy. Z jednej strony bardzo żywe i wyraziste kolory, z drugiej jasne tło. Pokazujemy pewien przepych, ale nie za mocno, żeby nie wpaść w kiczowatość. Nie boimy się łączyć rozwiązań z różnych stylów, ale zawsze z nutką pewnego dystansu. Jedno jest pewne, eklektyzm nie jest dla każdego.